Vosky a oleje na dřevo to nejlepší - BARVY - LAKY Válek - prodejna barev a laků Jihlava - K nám pro barvu a radu

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Nabídka barev a laků
PNZ – IMPRÄGNIER – GRUND W
Bezbarvý impregnační prostředek na bázi rostlinných olejů, působí do hloubky a spolehlivě zabraňuje modrání dřeva, chrání před houbovým napadením. Neobsahuje rozpouštědla a je bez zápachu.
PNZ – ISOLIER-GRUND
Slouží jako podklad pod světlé nátěry voskem, olejem, lazurou, apod. Je transparentní a zabraňuje prorážení barevných skvrn, především u teakového dřeva, červeného cedru, dubu, modřínu, korku a u tlakově impregnovaného dřeva. Je též vhodný jako impregnace proti nikotinu, tukům, sazím a vodě. Odolává povětrnostním vlivům, je elastický a reguluje vlhkost. 
PNZ Venkovní olej na dřevo
Je vyráběn dle staletých receptur a používá se především v exteriéru. PNZ Venkovní olej netvoří na povrchu souvislý film, ale usazuje se pevně v kapilárách a poskytuje tak dřevu přírodní ochranu, odolnou povětrnostním vlivům, vodě a UV záření. Zabraňuje bobtnání, vysychání a praskání dřeva.
Použití: ochrana a zušlechtění domácích i exotických dřevin. Na obklady, okna, výlohy, dveře, zahradní stavby, garážová vrata, zahradní nábytek, balkóny, ploty, hračky apod.


PNZ Vosk na dřevo W
Přírodní nátěr na ošetření a zušlechtění dřeva. Chrání proti povětrnostním podmínkám, je silně vodoodpudivý, prodyšný a paropropustný. Odolává vodě, vínu, pivu, ovocným šťávám.
Použití: k ochraně a zušlechtění domácích i exotických dřevin ve vnitřním i venkovním prostředí. Obklady, dveře, nábytek, okna, zahradní nábytek, pergoly, apod. PNZ Vosk na dřevo W je vhodný i pro vlhké prostředí jako jsou koupelny, kuchyně, sauny.

PNZ Krycí přírodní olej
Krycí, vodoodpudivý, vlhkostně regulující, ošetřující nátěr vhodný pro všechny druhy dřevin. Poskytuje dřevu přírodní ochranu před povětrnostními vlivy, odolnou proti UV záření a vodě. Zabraňuje bobtnání, vysychání a praskání dřeva. Neobsahuje biocidní ani konzervační látky, lze jej tedy bez obav používat i v interiéru.
Použití: Ošetření všech druhů dřevin ve vnitřním i venkovním prostředí, převážně tam kde je požadován velmi trvanlivý nátěr například: obklady fasád, nátěry oken, výloh, dveří, zahradních staveb, garážových vrat, zahradního nábytku, balkónů, plotů, okenic apod.


PNZ Olej na modřínové a cedrové dřevo ( PNZ LÄRCHEN+ZEDERN-ÖL)
Bezbarvý PNZ Olej na modřínové a cedrové dřevo je vyroben z přírodních olejů, speciálně určených pro modřín a cedr jak v interiéru i exteriéru. Přípravek je bezbarvý, vysoce odolný proti povětrnosti a UV záření, reguluje vlhkost, je prodyšný, nehořlavý, bez rozpouštědel.
Použití: k ochraně a ošetření plotů, pergol, zahradních domků, zahradního nábytku a všude tam, kde je modřínové a cedrové dřevo. Na podlahách neodolává otěru.


PNZ Olej bangkirai ( PNZ BANGKIRAI-ÖL)
Je vyroben z přírodních olejů, je otěruvzdorný, odolný povětrnostním vlivům, s pigmentovými mikročásticemi blokujícími UV záření. Po zaschnutí je bez zápachu, neobsahuje zdraví škodlivé látky, vytváří sametově matnou plochu.
Použití: k profesionálnímu ošetření dřeva v zahradách jako např. podlahy teras, obložení, zahradní nábytek, podhledy apod. Pro exotické dřeviny jako bangkirai, iroko, mahagon, meranti, nyatoh, robble, jarrah, belinga a rovněž pro douglasku, dub, modřín a cedr. Je vhodný i pro následné ošetření na všechny obvyklé nátěry, pokud si podklad zachoval savost.


Fasádní olej - FASSADEN-ÖL
V součastnosti nabývají dřevěné fasády a oplocení stále více na významu. Poskytují praktickou ochranu, přitom zaujímají nemalou část prostoru. Měly by proto působit reprezentativně, současně i přátelsky a udržovaně.
•materiál je gelovitý, tixotropní
•při nátěru nestéká ze štětce
•optimální pro veškeré svislé plochy
•snižuje riziko tvorby trhlin
•zvýrazňuje odstín dřeva
Tónování fasádního oleje

Dobrá zpráva pro každého, kdo chce mít dřevěnou fasádu napuštěnou přírodními oleji, ale nevyhovuje mu dosavadní bezbarvý odstín. Na přání Vám ho natónujeme do pinie, vlašského ořechu, teaku, mahagonu, ořechu a palisandru

Pergolový olej - Carport- und Pergola-Öl
Dřevěné přístřešky a pergoly vytvářejí dům. Jejich pořízení předchází důkladná úvaha, neboť pořizovací cena nebývá nízká. O to důležitější je nátěr kvalitním olejem, který garantuje optimální ochranu.
•bezbarvý olej s vysokou UV – ochranou
•pro veškeré savé dřevěné podklady
•gelovitá konzistence
•nestéká, neodstřikuje
Olej na zahradní nábytek - GARTENMÖBEL-ÖL
SCANDICCARE vyvinul v podobě Oleje na zahradní nábytek efektivní ochranný prostředek se speciálními pigmenty. Olej nevytváří žádný povrchový film a zachovává přirozený charakter dřeva. Dřevo je tak před vysycháním a nasáváním vlhkosti chráněno zevnitř.
Terasový olej - TERRASSEN-ÖL
Terasy jsou vždy vystaveny silnému vlivu povětrnosti a intenzivnímu slunečnímu záření. Konzervace je proto nejvyšší nutností. Vědci ze SCANDICCARE proto vyvinuli olej speciálně pro tyto těžké podmínky.
•bezbarvý olej s UV – ochranou
•pro všechny savé typy podkladů
•zvýrazněný odstín dřeva
•ochrana a konzervace světlých dílců, např. jedle, borovice, smrk, modřín nebo douglaska
Terasový tmavý olej - TERRASSEN-HARTHOLZ-ÖL
Díky tvrdému odolnému povrchu se těší tvrdé dřevo stále větší oblibě. Je používáno hojně na terasy, ale právě vodorovné plochy jsou nejvíce vystaveny povětrnosti a zvětrávají extrémně rychle. Tato tmavá tropická dřeva můžeme Terasovým olejem dlouhodobě chránit před zašednutím.
•obsahuje mikropigmenty
•dlouhodobě chrání před zašednutím
•prodlužuje interval obnovy
•ochrana a konzervace tmavých dílců, např. bangkirai nebo eukalyptus
Xyladecor Ošetřující olej
Xyladecor Ošetřující olej je nizkoviskózní, mírně aromatický ošetřující olej k ochraně a konzervaci povrchově neošetřeného zahradního nábytku z tvrdého dřeva (týk, dub, buk, meranti). Diky vynikajícímu hloubkovému účinku regeneruje, ošetřuje a oživuje starý, zašedlý a matný povrch dřeva. Na povrchu zcela zasychá a po vyschnutí je bez zápachu, odpuzuje vodu a nečistoty.
PNZ -Tvrdovoskový olej ( PNZ HARTWACHS -ÖL)
Prodyšný, bezbarvý nebo barevný nátěr na podlahy a jiné namáhané plochy. Je vodoodpudivý, odolný potravinám a běžným domácím chemikáliím, reguluje vlhkost. Po zaschnutí je nátěr netečný k lidem, zvířatům a rostlinám podle EN 71. Neobsahuje biocidy a konzervační látky.
Použití: pro všechny namáhané povrchy v interiéru - dřevěné a korkové podlahy, OSB desky, laťovky, pracovní desky, nábytek, terakota, neglazované dlaždice, a to i ve vlhkém prostředí koupelen a kuchyní. Velmi vhodný pro mateřské školky, nemocnice apod.


PNZ Přírodní olej na dřevěné podlahy-HOLZ-ÖL NATUR
Je vyroben na bázi přírodních olejů. Dodává povrchu brilantní vzhled a zdůrazňuje kresbu dřeva. Je prodyšný a vodoodpudivý. Velmi dobře proniká do povrchu, chrání a ošetřuje.
Použití: pro všechny namáhané plochy - dřevěné podlahy, parkety, desky, schody, pracovní desky, překližku apod. Je vhodný pro staré i nové, měkké i tvrdé dřevo. Dodává se i bílý.


Kinesisk Träolja
Čínský tungový olej.

Rozpouštědlový bezbarvý olej pro venkovní nátěry dřeva. Obsahuje 85% oleje ze stromu tung, který se vyznačuje velmi jemnou molekulární stavbou, umožňující lepší hloubkovou penetraci než běžné oleje. Dřevo je výborně chráněno před vlhkostí, nevznikají praskliny ani hniloba. Optimální oblast použití jsou dřevěné obklady, venkovní terasy apod.
Soldecol TERASA
OCHRANNÝ TEAKOVÝ OLEJ S UV FILTREM NA DŘEVĚNÉ TERASY A ZAHRADNÍ NÁBYTEK. Směs velmi kvalitních svařených přírodních olejů a pryskyřic s kalafunou pro ochranné a dekorativní nátěry všech druhů dřevin, včetně exotických (např. teak, bangkirai) v exteriéru i interiéru. Vyniká hlubokou penetrací, nepraská a neloupe se, snadno se obnovuje a umožňuje dřevu „dýchat“. Je ošetřený biocidy proti plísním a řasám; obsahuje UV filtr, vosky a vysoké množství tungového oleje.
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky